Home

Jurtir Kirkjan Sviti pinnockio stol auktion Visnaðist rétt þjáningar

Yngve Ekström Pinnockio stol Nutida Design - Stockholms Auktionsverk

Lot-Art | A sextant, mid-20th century, in original stained wood case

Stolar Yngve Ekström - Stockholms Auktionsverk

Stolar, 3 st. "Pinocchio", Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Målade.  Spjälad rygg. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst  och inredning -

Fredrik Wallin (fredrikvvallin) - Profile | Pinterest

STOLAR, 6 st, "Pinnockio", Yngve Ekström, Stolab. - Bukowskis

Auktionstipset - STOLAR 4 st, "Pinocchio", Yngve Ekström, 1900-talets andra  hälft.

Yngve Ekström stol "Pinnockio" | Lauritz.com

YNGVE EKSTRÖM, a set of 4 'Pinocchio' chairs. - Bukowskis

STOLAR, 4 st, "Pinocchio", Yngve Ekström, Stolab. - Bukowskis

stolar -stil | Barnebys
stolar -stil | Barnebys

Lot-Art | YNGVE EKSTRÖM. "Primo", armchair, Swedese.

Yngve Ekstrom Artwork for Sale at Online Auction | Yngve Ekstrom Biography  & Info

PINNSTOLAR, 3 st " Pinocchio " Yngve Ekström, 1900-talets mitt. Möbler -  Fåtöljer & Stolar - Auctionet

ILLMARI TAPIOVAARA. 2 + 1 pc, "Fanett", kitchen chairs, 1960s. Furniture -  Armchairs & Chairs - Auctionet

Lot-Art | YNGVE EKSTRÖM, STOL
Lot-Art | YNGVE EKSTRÖM, STOL

Stol, 'Pinnockio', Yngve Ekström (1913-1988) för Stolab, Stolfabriks AB,  Smålandsstenar, Sverige 1950-tal, teak, höjd 82.5 cm. Metropol - Auktioner  i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 2013

yngve ekstrom | Barnebys
yngve ekstrom | Barnebys

CARL MALMSTEN. "Lilla Åland", chairs, 4 pieces, armchair, Stolab, birch,  marking underneath. Furniture - Armchairs & Chairs - Auctionet

Yngve Ekström | Barnebys
Yngve Ekström | Barnebys

A set of four 'Pinocchio' chairs by Yngve Ekström. - Bukowskis

Pinnstolar, "Pinocchio", Yngve Ekström | Barnebys

CHAIRS, 3 pcs, "Pinocchio", Yngve Ekström, mid-20th century. Furniture -  Armchairs & Chairs - Auctionet