Stolar, 3 st. "Pinocchio", Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Målade. Spjälad rygg. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
PINNSTOLAR, 3 st " Pinocchio " Yngve Ekström, 1900-talets mitt. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
ILLMARI TAPIOVAARA. 2 + 1 pc, "Fanett", kitchen chairs, 1960s. Furniture - Armchairs & Chairs - Auctionet
Stol, 'Pinnockio', Yngve Ekström (1913-1988) för Stolab, Stolfabriks AB, Smålandsstenar, Sverige 1950-tal, teak, höjd 82.5 cm. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 2013